Czynne od poniedziałku do piątku: 7.00 - 16.00 608 071 878

Naprawa na oryginalnych częściach

Praktycznie po każdej kolizji czy wypadku należy naprawić auto, najcześciej wiąże się to z wymianą części. Naprawa samochodu na oryginalnych częściach jest możliwa nawet z OC sprawcy.

Kolizja lub wypadek – co dalej?

Każda szkoda, która powstała w wyniku kolizji lub wypadku, powinna być naprawiona z OC sprawcy. Przede wszystkim na początku należy od sprawcy dowiedzieć się czy posiada on ubezpieczenie, jeśli tak, to powinniśmy poprosić go o nazwę ubezpieczyciela oraz numer polisy. Ponadto należ spisać numer rejestracyjny pojazdu oraz dane kierującego. Gdy w wypadku czy kolizji nie ma osób rannych, nie trzeba wzywać policji. Warto również wykonać dokumentację fotograficzną. Następnie jesteśmy zobowiązani zgłosić wypadek lub kolizję w zakładzie ubezpieczeń sprawcy. Podstawowy termin wypłaty odszkodowania to 30 dni od dnia zawiadomienia ubezpieczyciela o szkodzie.

Naprawa na oryginalnych częściach  – na co uważać?

Po wypadku lub kolizji najczęściej auta naprawie są za pomocą części oryginalnych lub częśći równoważnych z oryginalnymi (tzw. części Q). W pierwszej możliwości, naprawa na oryginalnych częściach jest możliwa nawet z ubezpieczenia OC sprawcy. Niestety, zakłady ubezpieczeń bardzo często starają się ograniczyć swoje koszty i wyceniają naprawę na podstawie cennika z częściami zamiennymi. Oznacza to, że szkoda zostanie naprawiona, ale jej koszt pokryje tylko zakup część zamiennych, co jest niezgodne z obowiązującym prawem. Według przepisów każdej osoby, w rozliczeniu w systemie gospodarczym, przysługuje naprawa samochodu za pomocą oryginalnych części. Jednak musimy pamiętać, że wartość auta po naprawie nie może być wyższa niż przed kolizją.

Pomożemy Ci!

W naszym warsztacie nie tylko naprawimy Twoje auto, ale także pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie z polisy OC, a także AC. Jeśli chcesz skorzystać z naszych profesjonalnych usług, to skontakuj się z nami już dzisiaj!