Czynne od poniedziałku do piątku: 7.00 - 16.00 608 071 878

Mechanik – naprawa samochodów

Mechanik LegionowoMechanik w Legionowie – Auto Wróbel

Kupić tanie, niestare i bezwypadkowe auto to prawdziwy łut szczęścia. Niestety to nie przypadek, że na rynku wtórnym dobrych samochodów z małym przebiegiem jest jak na lekarstwo. Sprowadzane z zagranicy pojazdy, które masowo zalewają nasz kraj, są niestety mocno porozbijane powypadkowe albo zużyte, to znaczy mają duże przebiegi, które co gorsze, rzadko widać na „kręconych” licznikach. By ustrzec się oszustów i uniknąć zakupowej wpadki, warto przed finalizacją umowy sprawdzić auto u profesjonalnego mechanika (np. w naszym warsztacie w Legionowie – mechanik Legionowo – zadzwoń: 608 071 878). Taka usługa kosztuje niewiele, a pozwala zaoszczędzić sporo nerwów.

Warto zdawać sobie sprawę, że większość sprowadzanych aut ma poważne wady i nawet jeden polakierowany element może świadczyć o przebytej kraksie i spowodowanej w jej wyniku dużej usterce. Ale taki defekt szybko i rzetelnie jest w stanie wyłapać tylko profesjonalny mechanik z dużym doświadczeniem.

Nawet jeśli sprzedawca w komisie albo prywatny handlarz zagranicznych aut zapewnia nas o tym, że dany model jest bezwypadkowy, nie ufajmy mu. Zazwyczaj rozbity samochód trafia do kraju przywieziony samodzielnie przez drobnego „biznesmena”, a następnie jest naprawiany w przydomowym warsztacie albo przez kolegów, by jak najbardziej ograniczyć koszty. Awarie likwidowane są nieprofesjonalnie i pobieżnie, co przy późniejszym użytkowaniu powoduje kolejne problemy i dalsze usterki.

Niestety nie tylko prywatni sprzedawcy posuwają się do takich nadużyć. Nie brakuje przecież klientów oszukanych przez liczące się i uznane firmy. Nawet autoryzowani dilerzy zachodnich marek uciekają się do zakazanych praktyk fałszowania przebiegu czy podrabiania historii serwisowej. A niestety „przekręcony” licznik czy spreparowane informacje w książce serwisowej dają o sobie znać niedługo po zakupie. Wyeksploatowane podzespoły i części szybko się psują. Nieświadomi oszustwa klienci bezwiednie zaniedbują kontroli, przeglądów i wymian obowiązkowych np. dla danego przebiegu, co często kończy się całkowitym unieruchomieniem samochodu i ogromnymi kosztami. By uniknąć takiej sytuacji, najlepiej przed zakupem zwrócić się do doświadczonego mechanika (np. w Legionowie), który fachowo oceni stan auta i doradzi nam, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.