Legionowo, AutoWróbel – likwidujemy szkody komunikacyjne

Tysiące odszkodowań wypłacanych co roku przez firmy ubezpieczeniowe to wynik licznych wypadków drogowych i kolizji, jakie zdarzają się na polskich drogach. O wysokości uzyskiwanych kwot decyduje w głównej mierze rodzaj i zakres szkód, do jakich doszło w czasie kraksy (np. w Legionowie).

Kluczowym czynnikiem niezbędnym do likwidacji szkód komunikacyjnych jest przygotowanie pełnej dokumentacji uwzględniającej nie tylko przebieg niefortunnego zdarzenia drogowego, ale też określenie wartości i wielkości strat. Te czynności są obowiązkiem osoby ubezpieczonej, gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe sprawdza jedynie, czy przedstawione roszczenia są słuszne i zasadne.

To, w jaki sposób zgłaszamy szkodę, zależy przede wszystkim od typu ubezpieczenia. Jeśli rekompensata będzie wypłacana z OC, to wniosek składamy u ubezpieczyciela sprawcy (chyba że decydujemy się na bezpośrednią likwidację szkody komunikacyjnej), jeśli zaś z naszego własnego AC – wówczas musimy zgłosić się do swojego zakładu ubezpieczeniowego. Pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności gwarantują Państwu nasi eksperci z zakładu w Legionowie.

Warto pamiętać, że na zgłoszenie szkody w każdej firmie ubezpieczeniowej przysługuje określony czas. Przekroczenie terminu może wiązać się odmową wypłaty należności, dlatego ze złożeniem wniosku nie warto się ociągać.
Po dopełnieniu wstępnych formalności pozostaje nam czekać na reakcję towarzystwa ubezpieczeniowego. W ciągu kilku dni zgłosi się do Państwa rzeczoznawca, który oceni stan pojazdu oraz zakres szkód. Sporządzony przez niego protokół będzie kluczowym elementem, decydującym o wielkości przyznanej kwoty. Właśnie dlatego ekspertowi warto zwrócić uwagę na usterki, których nie widać gołym okiem albo na te, które zwyczajnie przeoczył. Podczas oględzin przyda się fachowe wsparcie naszych doświadczonych mechaników z Legionowa. Nie tylko ułatwią oni negocjacje z rzeczoznawcą, ale też wskażą mu zniszczenia widoczne dopiero przy dokładnej, specjalistycznej diagnostyce i likwidacji szkód komunikacyjnych.